Jak to dopadlo s hackerem, který se naboural do iPhonu?

Před několika měsíci světem proletěla zpráva, že se nějaký hacker naboural do fenoménu jménem iPhone. Najednou se nevědělo, co se bude dít dál, protože se zkrátka spekulovalo nad tím, že se hacker nabourá do všech těchto zařízení a vymaže veškerá data. Mnohé dokonce zablokuje. To by bylo pro majitele těchto chytrých telefonů něco naprosto nepředstavitelného a rozhodně by se otočili na společnost Apple, která je má na starosti. Musely by se vrátit peníze nebo by se muselo dát lidem nějaké odškodné či by se jim nabídlo jiné (určitě by to bylo dost drahé) řešení. Proto se není čemu divit, když se společnost raději rozhodla s hackerem vyjednávat.

Dohodli se spolu na nějaké výši, kterou mu společnost zaplatí, a tak se tento velice nadaný hacker stal ze dne na den milionářem. Podobně tomu bylo i kdysi v době, kdy se ještě sedmnáctiletý hacker taktéž (tenkrát jako první) naboural do stejného systému. Dnes se hrne do autonomních vozidel. Mají se ostatní automobilky bát? Bude pro ně tento nováček jistou konkurencí nebo ho lehce smetou z podlahy?

Jedná se o velice diskutované téma

Téma, které se týká autonomních vozidel, je stále více a více diskutovanější. Dnes je však diskutovanější o to více, protože se k nim přidal i Andreessen Horowitz, kterému se jako jedinému podařilo nabourat se do systému iPhonu. Nyní se však od hackerství vzdaluje a vydává se vstříc automobilovému průmyslu.

Horowitz nyní dostal velice štědrou investici, a to konkrétně ve výši jedné celá tři milionu dolarů. V přepočtu se jedná o zhruba třiasedmdesát milionů korun. Kdo ví, jak se mu bude v tomto průmyslu dařit. Pokud se mu bude dařit alespoň z poloviny tak, jak se mu daří v oblasti hackerství, pak bude představovat opravdovou konkurenci. Jako hacker se totiž dokázal nabourat nejen do iPhonu, ale také do herní konzole PlayStation 3.