Příchod koronaviru přinesl jedno velké odhalení, a sice že Češi nemají absolutně žádné úspory. Tedy nemluvíme o všech, ale drtivá většina Čechů zjistila, že se svými úsporami nedokáže vyjít déle než pár měsíců. Nemají zhotovený takzvaný hotovostní polštář, který by jim pokryl životní náklady, kdyby došlo k výpadku jejich příjmů. Hotovostní polštáře mimo jiné pokrývají i mimořádné výdaje, pokud k nim dojde.
Jelikož se tedy zjistilo, že Češi nemají zhotovený svůj hotovostní polštář, sahají v současné době krize po půjčkách. Ty většinou mají za úkol pokrýt aktuální výdaje, ale jiní jimi látují půjčky, jež nemají šanci splácet.
A protože je nyní o půjčky tak velký zájem, vznikají nejrůznější statistiky a průzkumy, které říkají, co žadatelé nejvíce hledají nebo po čem zrovna pátrají.
Flexibilita splácení na prvním místě
K vůbec nejčastějším požadavkům patří flexibilita splácení. Ta je nyní na prvním místě. Jenže co to flexibilita splácení vlastně je? Pokud hovoříme o flexibilitě splácení, hovoříme o tom, že spotřebitelé mají možnost upravovat si podmínky, které se týkají splácení. Mohou si je libovolně měnit, a to na základě jejich aktuální finanční situace. Mohou si tak nejen regulovat své splátky, ale kromě jiného si jednotlivé splátky mohou odložit, jestliže nebudou mít požadovanou výši splátky na svém bankovním kontě.
Češi při výběru půjček bývají velice zbrklí
Bohužel se ukázalo, že Češi při výběru půjček bývají velice zbrklí. Dívají se právě na zmiňovanou flexibilitu splácení, ale nic jiného je už bohužel nezajímá. To, jaké sankce se jich týkají, jde už bohužel mimo ně. A stejně tak jdou mimo ně i recenze a rady známých.
Nedávné průzkumy ukázaly, že Češi si nenechávají při výběru půjček vůbec poradit. Na názor ostatních dá jen šest lidí ze sta, což je velice málo. Nemůžeme se tak divit tomu, že Češi se pravidelně ocitají ve finančních nesnázích.